Co Čech to politik, televizní pořad na nejmenované stanici jasně vystihuje mentalitu našeho národa. Vášnivé debaty obyčejných lidí, kteří mají ten „jediný správný názor“ a nejlepší řešení aktuálních politických situací. A nejzásadnější rozhodnutí většinou padají v pokročilých večerních hodinách v pohostinských zařízení. Ano, politika je věčné a vděčné téma s nevyčerpatelnou škálou diskusí a argumentů.

politické

A je to dobře, v demokratické společnosti je zcela normální se svobodně vyjadřovat s nespokojeností našich nejvyšších ústavních činitelů. Vždyť jejich rozhodnutí a nařízení se dotýká právě přímo nás, obyčejných lidí. A kolotoč diskusí a hanlivých výrazů na účet našich politiků začíná znova a znova po dalším nepopulárním rozhodnutí. Doba Covidová byla dlouhá a překotná co se týká nařízení a omezení. A o současné dramatické situaci ani nemluvě.

politika

A opět jsou to právě politici, kteří svými rozhodnutími ovlivňují životy každého z nás. Smutnou pravdou bývá, že právě ti největší kritici politických rozhodnutí v době voleb, kdy je čas vyjádřit svůj postoj, se raději schovají za jednoduchou frázi. „Proč volit, když se stejně nic nezmění“. Ale právo na názor má opravdu každý, ať už je jakýkoli.

Každá mince má dvě strany, a právě politika je toho krásným příkladem. Na jedné straně honosná hesla a sliby v čase předvolebním, na druhé straně pak drsná realita politického života. Politika je totiž o kompromisu. A každý politik je pro jednoho dobrý a pro druhého špatný. Těžko si představit situace, kdy i ta nejušlechtilejší myšlenka narazí na zeď nepochopení a jiných názorů opozičního kolegy. Ano, určitě zde převládá i názor na třetí, šedou, stranu korupce. Ať je to tak či onak, za mě právě politik, který jde se svou kůží na trh a veřejně prezentuje svůj názor a bojuje za něj, je rozhodně lepší cesta, než v ustraní pronášet kritiku.