Pokud se rozhodnete, že svou drahou polovičku pozvete do, tzv. lepší restaurace na romantickou večeři, pak věřte, že se na pobyt v takové restauraci musíte dobře připravit. To proto, abyste

· nevypadal, jako úplný diletant,
· ale také, abyste se před svou ženou vytáhl se znalostmi, které od Vás neočekává.

Věřte, že stoupnete v jejích očích.
Abyste skutečně zabodoval a uspěl, musíte vědět něco víc o jídlech v této restauraci podávaných, ale také o víně, které k jídlu zvolíte.
Samozřejmě, že se zeptáte, co obsluha doporučuje, jak k jídlu, tak k pití. Ale co Vám nakonec přinese, tak to Vám nemusí zachutnat. A to jak na talíři, tak ve skleničce, nebo dokonce v celé lahvi.

Nepatříte-li k lingvistům, nemusel byste rozumět cizojazyčným názvům na jídelním lístku.
· Pak se může stát, že před Vámi přistane talíř, ze kterého se na Vás bude zubit jedna přísavka za druhou, protože půjde o chobotnici. A někdo to opravdu nedá.
· A když si objednáte červené víno, které se k mořským plodům rozhodně nehodí, pak je na faux pax zaděláno! Střídání na toaletě se nevyhnete.

Buďte tedy připraven!

Vraťme se tedy na začátek. Chcete-li pozvat svou milovanou ženu do restaurace na romantickou večeři, najděte si informace o tom, jak se zachovat, abyste zapůsobil.
Zachovejte romantický průběh celé večeře bez zaškobrtnutí.

1. Zvolte přípitek v podobě šumivého vína, nebo sektu.
2. Nechte si vysvětlit od obsluhy tajemství cizojazyčného názvu chystaného jídla.
3. Objednejte k vybranému jídlu vhodné víno podle rady sklepmistra.
4. Ani dezert nezapomeňte zapíjet doporučeným vínem.
5. A že všemu musí předcházet kytice oblíbených květin, o tom se snad ani nemusíme zmiňovat!

Uvidíte, že všechno proběhne podle nejlepšího scénáře, aniž byste něco opomenul. Máte trému? To nemusíte. Vždyť budete trávit večer s milovanou osobou.