Nemá smysl si nic nalhávat. Pokud jste vy i váš partner v určitém věku, máte s největší pravděpodobností oba již leccos za sebou. Ať už se jedná o vážné vztahy, krátké románky nebo povrchní jednorázové záležitosti, neměli byste se tím spolu zabývat. Sečteno a podtrženo, co bylo, to bylo, a minulost nemá v žádném případě smysl oprašovat nebo – což je mnohem horší varianta – ji vnášet do přítomného vztahu a do toho, co prožíváte společně.

naštvaná partnerka

To se lehko řekne. Ale jsme jen lidé. Proto se nemusíte stydět za to, že si občas vzpomenete, co vám partner říkal o své bývalé přítelkyni, jaká byla, co dělala, a přemýšlíte, zda se jí vyrovnáte. Někdy si člověk srovnává před a po, a v případě, že mu partner tyto informace nepodal, je snadné si domýšlet, co se asi tak mezi nimi tehdy pokazilo.

Důležité není spílat si za to, že se v duchu srovnáváme s partnerovými ex přítelkyněmi. Hříchem by však bylo zaplňovat si něčím takovým dlouhodobě svou mysl. Není to nic příjemného, a proto bychom s takovými myšlenkami (nebo nedej bože s tématy v diskuzi s partnerem) měli ihned skoncovat a zaměřit se primárně na sebe.

Jak to udělat?

·         Nepátrejte po nich na sociálních sítích. Hledání profilů na Facebooku je naprosto tabu. V případě, že kdy vás svědí prsty a máte chuť zjistit, jak teď dané ženy vypadají nebo co dělají, zapomeňte na to a vsugerujte si, že vás to naprosto nezajímá.

·         Neptejte se na ně. Přestože lidská zvědavost je nekonečná, toto je téma, kde by určité bariéry měly být. Ne v tom smyslu, aby se z přítelových minulých známostí stalo tabu, ale pouze tak, abyste na ně nezaváděla řeč opakovaně a záměrně. Proč? Pokud vám již prozradil základní informace, nejspíš nic víc vědět nepotřebujete. Z nikoho nic nedolujte a žijte s tím, co víte.
hádka partnerů

·         Nesrovnávejte se s nimi. Hlavním účelem, proč se chceme o daných osobách něco dozvědět je primární lidská potřeba neustále něco porovnávat a poměřovat. Jsem hezčí, než ona? Mám lepší vkus v oblékání? Jsem úspěšnější? A takto bychom mohli pokračovat donekonečna. Odpověď na všechny tyto otázky je prostá – „lepší“ než někdo jiný budete od té doby, kdy tomu sami začnete věřit. Uvědomte si, jak jste jedinečná a že už jen ze samotné podstaty věci, a sice, že každá žena je jiná a každá je něčím výjimečná, nemá žádnou logiku hledat souvislosti mezi vámi anebo nedej bože soupeřit pomyslně o to, kdo má víc. Vy máte nejvíc, protože máte sama sebe!

·         Nežárlete. Nemá smysl žárlit na něco, co s námi již není a co nemá naprosto žádný vliv na náš vztah. Pokud se přítel čas od času o své bývalé přítelkyni někde zmíní (samozřejmě když o ní nemluví každý den, potom by to bylo trochu podezřelé), nebo ji potkáte a oni se pozdraví či dají do řeči, nedělejte kvůli tomu scénu. Ač je to nepříjemné, ti dva k sobě v určité době svého života měli blízko a tvořili pár. Nevyšlo to, a teď jej váš druh tvoří s vámi. To jsou vztahy, to je život. Proto se nedurděte a žijte přítomností.