Od rozchodu uběhlo již několik týdnů a vy se v tom stále topíte a deprese ne a ne ustoupit? Trávení času v posteli s kapesníky u romantických filmů a fotek z dob, když jste ještě tvořili pár vám moc neprospějí. Zde je několik tipů a rad, které pomůžou projít obdobím rozchodu bez větší újmy.

  1. Slzy léčí

Ano, je to jednoduché. Projevte své emoce. Pláč pomůže odvést depresivní náladu z těla ven. Budete se poté cítit vyrovnanější a pocítíte úlevu.

 

  1. Nepište, nevolejte

Věta: „Zůstaneme přáteli.“ nikdy nefungovala a fungovat nebude, pokud tedy již není 10 let od rozchodu a vy se po letech náhodně nesetkáte. Častými zprávami, telefonáty a kontrolu sociálních sítí si opravdu jen přitížíte.

rozchod páru

 

  1. Nepomlouvejte

Nepomůže vám to a lásku už to stejně nevrátí. Zachovejte si důstojnost a neponižujte se urážkami, výčitkami a nadávkami, které nejsou řešením.

 

  1. Napište přátelům a rodině

Věnovali jste veškerý čas a energii svému protějšku? Je tedy zcela možné, že jste své okolí neviděli pěknou řádku týdnu. Napravte to, zavolejte jim, jděte na kávu. Určitě je to potěší a vy alespoň nepocítíte tak velkou samotu.

 

  1. Cestujte

Vyrazte nejlépe do přírody, jděte sami. Utřídíte si tím myšlenky a načerpáte energii.

 

  1. Proveďte změnu

Většinou stačí maličkost. Nový účes, nebo změna oblékání, zajděte si na kosmetiku, nebo do fitness centra. Zvedne Vám to sebevědomí.

Ale dějete to pro sebe, a ne abyste jste znovu zalíbil/a své bývalé známosti.

 

šťastný člověk

  1. Jděte do společnosti

A proč by ne. Až na pár výjimek nám ani Covid nebrání navštívit kina, divadla, koncerty a další společenské události. Tak směle do toho!

 

  1. Zbavte se starého

Stále máte vystavené společné fotografie a jeho / její kartáček na zuby je stále na umyvadle? Pryč s tím! Neustále Vám to bude dávat naději, že se vrátí a vy se budete motat v kruhu.

 

  1. Naučte se něco nového

Uvažovali jste někdy o kreativním kurzu? Vaření, hra na hudební nástroj, kolektivní sporty atd.? Třeba máte v sobě skrytý talent a je na čase ho ve vás probudit. Navíc poznáte nové známosti a možná zjistíte, že vaše trápení je oproti starostem ostatních procházka růžovou zahradou.

 

  1. Dejte si pauzu

Na chvíli vydechněte, není nutné navazovat nový vztah hned. Urovnejte si priority před hledáním nového partnera.