Vztahy si jsou velmi křehké a je potřeba je udržovat. Ať už se jedná o vztahy v rodině nebo třeba v partnerském vztahu. A jak na to? Stačí maličkosti.

Život je protkán různými vztahy. Můžeme mít vztahy pracovní, rodinné, mezilidské, ale taky třeba na úrovni zaměstnanecké, podnikové, kamarádské, ale taky jsou vztahy podnikatel a jeho zákazník. Prostě opravdu za život se setkáváme s mnoha různými typy vztahů. Samozřejmě ty nejcitlivější jsou ty mezilidské, které se učíme od narození. V pozdějším věku si budujeme vztahy partnerské. I ty je potřeba správně udržovat. A jak na to?

vztahy

Partnerské vztahy

Na začátku je to vždy krásné. Nosíme růžové brýle, vše je krásné, zamilované a nikde není vidět žádný problém. Ty problémy nastávají po nějaké době, kdy se vztah začíná stávat spíše ponorkovou nemocí a všední. Jak tedy udržovat tento vztah stále na tom krásném bodě? No stačí někdy jen velmi málo a ač se to může jevit jako banalita někdy to má pro druhou osobu obrovský význam. Jedná se například o letmé dotyky, polibky na dobrou noc nebo třeba hezké slovo. Ono totiž fungující vztah není samozřejmostí, ale musí se na něm ustavičně pracovat.  Díky tomu se i vy poté budete ve vztahu cítit dobře a nebudete mít potřebu z tohoto vztahu utíkat.

VZTAHY

Proč utíkat? Bohužel partner, který se ve vztahu necítí dobře začne z tohoto vztahu utíkat a hledat to co mu chybí někde jinde. Poté tento vztah je odkázán k zániku, protože jak jednou je narušená důvěra ve vztahu nikdy se tato důvěra nedá na 100 % obnovit. Pokud si říkáte, že je mnoho vztahů, že se třeba k sobě vrátili, tak ano, to nikdo nevyvrací, ale zamyslete se. Budete po nějakém takovém zklamání tomu druhému věřit tak jako na začátku Vašeho vztahu? 

Proto budujte vztah a snažte se vztah vždy ozvláštnit něčím co druhého překvapí a potěší. Díky tomu se budete těšit na další den, který s danou osobou prožijete.