Obecně se považuje dům za významnější prvek prvek této dvojice, ale zahrada může nabýt totožného, ne-li většího významu. V současnosti se odhaduje, že trávíme až 80% svého života ve vnitřních prostorech. Tento fakt vede k zamyšlení zdali se ubíráme správným směrem, jelikož procenta času tráveného uvnitř s průběhem let zvyšují. Někdy může nadměrné trávení času uvnitř nastartovat psychickou chorobu. Člověk ztrácí kontakt s vnějším světem zavírá se sám do sebe. V domě může být sebevětší plocha oken a přesto se to nemůže vyrovnat procházce po parku či jen zahradě. Pobyt venku na čerstvém vzduchu nám spouští mnoho zdravých procesů v těle nemluvě o získávání vitamínu D.

interiér vily

Vnitřní prostor nám nabízí bezpečné zázemí, ochraňuje nás před povětrnostními vlivy a zajišťuje tedy komfortní příbytek s ideální teplotou. Uvnitř domova se můžeme v klidu a míru věnovat spoustě aktivitám našeho zájmu. Intimita prostředí je taktéž zajištěna a to uzamykatelnými dveřmi a samostatnými pokoji. Ovšem vnitřní prostor nám opravdu nikdy nenahradí čas trávený v přírodě. Musíme myslet na to, že vnitřní prostory vznikly, aby nám pomohly ke komfortnímu životu, přidaly nám pohodlí. Přesto je naše tělo naprogramováno trávit čas venku, dýchat čerstvý vzduch produkovaný rostlinami a užívat si slunce.

dům se zahradou

Vlastnit rodinný dům se zahradou je sen mnoha lidí a častokrát je to největší cíl v životě pořídit si a splatit tento velký projekt. Lidé také mohou takový dům s pozemkem okolo zdědit, ale na těchto domech bývá často velké množství práce s přestavbou či rekonstrukcí. Hlavní myšlenkou rodinného domu je skloubit bezpečí, které nabízí vnitřní prostor a svobodu, kterou poskytuje zahrada. Zahrada kolem domu sice bývá často oplocena a tím pádem upadá trochu význam svobody, ale přesto je to aspoň kousek přírody na náš dosah.