V naší společnosti je vše uspěchané. Ženy v dnešní době nestíhají plnit si své touhy. V práci spěcháme, doma spěcháme, abychom stihli včas uvařit a uklidit, než se vrátí domů rodina. Spěcháme z práce, abychom byli co nejdříve doma apod. Ale uvnitř nás máme myšlenky a touhy, které kvůli našemu uspěchanému vnějšímu spěchu odkládáme. Proto vám chci nyní představit pár tipů, jak na to, abychom naše sny a touhy neztratily a nepřišly o ně.

telefonující žena

Udělejte si seznam toho, co jste za poslední roky chtěli stihnout a nestihli to. Dejte si termín, do kdy si tyto své sny, představy, touhy, říkejme tomu, jak chceme, splníte! Pamatujte, seznam má nyní přednost! Jdeme na to.

Důležité proto, abychom si splnili naše sny, je přesvědčení. Začněme pár věcmi, které musíme změnit. Za prvé, stůjte si za svým. Jste někde v restauraci a nechutná vám? Je ta pizza studená, nebo je polévka přesolená? Nebojte se ozvat se!  Prvním krokem je umět se ozvat. Zavolejte číšníka a slušně mu vysvětlete situaci. Přeci nebudete platit své těžce vydělané peníze za to, že nejste spokojená a nemáte čas se ozvat, abyste stihla jít domů a dělat domácí práce.

Meditace, mindfullnes, dech

Za druhé, dopřejte si! Chtěla jste si koupit dokonalé boty, kolem kterých neustálé kroužíte, ale pořád si odůvodňujete, proč je nepotřebujete, a že nemáte čas na zkoušení apod. Udělejte si každý týden nějaký čas pro sebe. Jen vy sama se sebou. I když přitom utratíte pár korun. Odpočívejte! Odpočinek je velice důležitý, pro ustálení vaší mysli. Je potřeba zpomalit a soustředit se hlavně na sebe. Věřím, že pokud dodržíte své přesvědčení, umění se ozvat a říct ne, udělat si čas sama na sebe a odpočívat. Vaše uspěchané já, které je ovládané vnějším světem, se zklidní a budete se soustředit sami na sebe, a také na to, co doopravdy chcete. To je přeci to nejdůležitější milé dámy!