Fotovoltaika je skvělý způsob, jak ušetřit za elektřinu, protože si ji budeme sami vyrábět. Efektivitu můžeme zvýšit baterií, do které se bude energie ukládat.

Fotovoltaika do domácnosti

Vysoká efektivita

O tomto zdroji elektrické energie se v dnešní době dost mluví, protože díky němu můžeme ušetřit dost peněz a zárubně je šetrný k životnímu prostředí. Hlavním pohonem, díky kterému vše funguje je totiž Slunce a jeho záření. Panely jej totiž umí pohodlně proměnit v elektrickou energii. Ta jde následně do systému, ze kterého ve finále my čerpáme energii pro celý dům. Úspora oproti placení energie z elektrárny to může být opravdu obrovská.

fotovoltaický panel

Pro co největší účinek je zapotřebí, aby byli vhodně zvoleny všechny zařízení v celém systému. U panelů rozhodně nestačí dívat se jen na výkon, protože je musíme dávat také pozor na jejich umístění. Cílem je dosáhnout toho, aby na panel dopadalo cl nejvíce slunečních paprsků. To ovlivňuje počasí, směrová orientace a úhel, pod kterým jsou panely namontovány. Všechny tyto parametry musí být zvoleny správně, takže projekt a zapojení bychom si měli vždy nechat udělat u profesionálů.

Spolehlivé baterie

Majitele tohoto systému rozhodně zajímá efektivita, protože ta má vliv na výslednou návratnost a ušetřenou částku. Problémem při výrobě elektřiny tímto způsobem je nárazový chod, protože jedem den nám třeba praží stále Slunce, tak vyrobíme hodně energie, ale druhý den může pršet, a to už není žádná sláva. Proto někteří poskytovalé mají službu virtuální baterie, takže se odesílá do sítě přebytek, který můžeme čerpat až nebudeme mít z vlastního zdroje elektřiny dost.

nová baterie

Ovšem ne vždy je tato služba poskytována, a ne vždy s výhodnými podmínkami, takže si můžeme koupit baterii přímo do nemovitosti a nechat si ji napojit na síť. Baterie BYDskvělou životnost, takže se z ní kapacita nebude ztrácet jen tak. Výrobce má autorkou nabídkou, ve které je spousta různých velikostí, takže záleží na Vás, jakou si zvolíte. Čím větší baterie je, tak tím více do ní můžeme uchovat energie, ale zase je dražší, takže záleží na individuálním případě.