Co si myslíte o tom, že by někdo prodával společnost s.r.o.? Protože prodej s.r.o. společnosti není opravdu jednoduchý. A já o tom nevím své. Protože si pamatuji, jak můj táta jednou prodával společnost svou, kterou se svými dvěma společníky měl. A nevím, jak co si o tom myslíte vy, ale já jsem si myslela, že je to úplná škoda. Můj táta totiž celý život snil o tom, že bude prodávat barvy a laky v jedné firmě, kde si na to tak https://www.vse.cz/ y vzal živnost. Později se založil opravdu společnost s.r.o. Byla jsem ráda, že to tak udělal. A já jsem totiž měla udělanou podnikatelskou vysokou školu, tak jsem trochu něco věděla, o co tedy jde.

Víte, jak prodat firmu?

Nicméně ale nebyla jsem zkušená, takže jsem nevěděla, co všechno prodej s.r.o. společnosti obnáší. Byla jsem docela v šoku, když jsem se dozvěděla od otce, že se svými dvěma společníky hodně rozhádal. Nevěděla jsem, co mám dělat, takže jsem tátovi poradila, by šel k právníkovi. Protože pokud chcete prodávat společnost s.r.o., tak samozřejmě to nemůžete prodat tak někomu. A jen tak tomu se vám zamane.

Přítel měl firmu s technikou.

Musíte samozřejmě také k nějakému právníkovi nebo k notáři, který vám všechno potvrdí. Musíte mít všechny potřebné doklady k vaší společnosti s.r.o.. A taky s prodejem společnosti s.r.o. musí souhlasit všichni účastníci nebo majitelé firmy. Já jsem si řekla, že bych asi nikdy nechtěla mít žádnou společnost, protože nevím, jak bych potom prodávala s.r.o. společnost. Podle mého názoru je to hodně zdlouhavý proces, a tak je to určitě stojí nemalé peníze. Takže i když mám dobré ekonomické vzdělání, tak jsem si řekla, že bych nikdy neriskovala a raději bych si vážila dobrého bydla. Nebo vy ne? Kdybyste měli nějakou společnost s.r.ro., tak prodávali by jste si ji někdy? Protože už mám velké zkušenosti, že prodej sro je vážně složitý a myslím si, že mnoho lidí by na to asi ani neměla nervy.