Zvětšená prostata sebou nese potíže, které nejsou nikterak příjemné. Každý muž se tedy přirozeně těchto obtíží obává již předem. Děláte ale něco preventivně?

Potížím s prostatou se dá předcházet – Víte, jaká je prevence a jaká pak léčba?

Muži a jejich problémy s prostatou, o tomto tématu se píše i mluví, přesto řada s mužů s tím nic nedělá. Potížím s prostatou se dá vyhnout nebo je možné alespoň příznaky zmírnit. Víte, jak se prostata ozývá a co s tím dělat? Myslíte si, že děláte dost pro to, aby se vás to v budoucnu netýkalo? A kam si jít pro pomoc? Prevence je důležitá vždy a může pomoci i v boji proti zvětšené prostatě, která se projevuje dost nepříjemnými příznaky.

mix léků

Máte sedavé zaměstnání? Více se hýbejte!

Léky na prostatu samozřejmě existují a je jich na trhu velká spousta, pomáhají zmírnit příznaky a ulevit od problémů, ale jak se vyhnout vůbec tomu, abyste je potřebovali? Co je důležité? Určitě se snažte co nejvíce hýbat, protože právě sedavé zaměstnání a potom i absence pohybu, napomáhají ke vzniku potíží s prostatou. Pokud tedy můžete, hýbejte se, nejlepší je samozřejmě zdravý pohyb na čerstvém vzduchu a přirozený pohyb, kam se řadí například i obyčejná chůze.

Pomoci mohou zároveň i bylinky a zdravý životní styl, včetně pravidelného dodržování pitného režimu. Pozor dále na nadměrné užívání léků či alkoholu. To všechno je pro tělo nezdravé a potíže, které potom mohou přijít, mohou zahrnovat právě i problémy s prostatou.

čerstvá kopřiva

Jak si pomoci, když to přijde?

Potíže s močením nebo s erekcí se řadí mezi nejběžnější příznaky. To je nejen nepříjemné, ale v každodenním životě muže se to dost neblaze odráží. Posílit zdraví a oddálit nebo zmírnit problémy s prostatou můžete ideálně za pomoci bylinek. Skvělá je kopřiva, kotvičník, zlatobýl či vrbovka. Pokud se v bylinkách nevyznáte, můžete si pořídit i speciálně smíchané směsi, které jsou na podporu prostaty a fungování erekce vhodné.

Pokud už je pozdě, je vhodné zaměřit se spíše na léky, které najdete v lékárně. Pomoci vám ale rovněž může praktický lékař či specialista. K tomu vás odkáže právě praktický lékař po základních vyšetřeních.