Některé půjčky jsou zkrátka lepší, než jiné. Jsou takové, o které můžete usilovat měsíce, a stejně je nezískáte, a pak jsou ty, které jsou vstřícné a flexibilní a můžete je mít prakticky na počkání – třeba americkou hypotéku v nebankovní podobě. Je to zvláštní, ale je to tak. A tyto skutečnosti záleží často na poskytovateli, u kterého o takový úvěr požádáte.
mince ve sklenici
Ten zásadní rozdíl spočívá mezi bankami a nebankovními společnostmi. Zatímco v prvním jmenovaném případě je všechno složité, protože banky jsou vázány přísnými regulemi, ve druhém případě všechno jde – klidně vám zde ušijí půjčku na míru vašim možnostem tak, aby obě zúčastněné strany, jak věřitel, tak žadatel, byly maximálně spokojeny.
V nebankovní společnosti možná nenajdete ty nejnižší úrokové sazby ze všech, ale najdete zde takové, které jsou s těmi bankovními srovnatelné.
Na druhou stranu, to, co zde můžete jednoznačně očekávat, je veškerý servis potřebný k tomu, aby vaše půjčka prošla https://sport.aktualne.cz/tenis/zpoved-tyrane-hvezdy-dokicova-po-letech-odhalila-krutou-sika/r~3a302a0ed3aa11e786cf0cc47ab5f122/ hladce, rychle, bez potíží.
Nikde jinde vám nedají úvěr i v situaci, kdy máte nějaký ten drobný, ale třeba i o něco větší vroubek v registru. A třeba i nízkou bonitu.
Ovšem i zde budete muset splnit určité podmínky. Ze zákona je nezbytné, aby každý poskytovatel úvěrů ověřil vaši finanční situaci. Můžete mít i zápis v registru, nicméně vaše bonita musí být v pořádku. Jedině pokud prokážete, že své závazky budete schopni splácet, a vaše příjmy jsou k tomu dostatečné, pak můžete úvěr získat.
muž se zlatým prasátkem na dlani, figurka
V takovém případě vám stačí splnit jedinou podmínku, nezbytnou k jeho čerpání. Půjčku získáte oproti nemovitosti. Můžete si zvolit libovolný nemovitý majetek jako záruku – může to být stejně tak hodnotná rodinná vila, jako malá garáž pro jedno auto. Vše má svou hodnotu, a právě podle ní se stanoví maximální výše vašeho úvěru. Takže když pomýšlíte na vysokou sumu peněz, měli byste se zaštítit hodnotným majetkem, a naopak.