Zimní zahrady nejsou žádným módním výstřelkem. Už dávno se ví o jejich blahodárném vlivu na rostliny i obyvatele domu. Investicí do domácího obytného „skleníku“ můžete rozšířit svůj životní prostor. Člověk a jeho chování je nezřídka ovlivněno prostředím, ve kterém se běžně pohybuje. Právě zimní zahrada může být tím prostředím, které nás bude pozitivně formovat.
Obytná interiérová zahrada
Dnešní zimní zahrady jsou často obytnou součástí domů, nejde pouze o místo k přezimování či pěstování rostlin. Trend směřuje k zapojení těchto prostor do každodenního života. Mohou být proto součástí různých místností domu, často obývacích pokojů či pracoven, které zútulní, dodají jim nový rozměr a stávají se jejich dominantou. Z praktického hlediska je potřeba dodat, že typ zahrad, které se stávají obytným prostorem, vyžadují vytápění.
Proč si tedy interiérovou zahradu, která oživí váš dům, pořídit?
Zimní zahrada vám poskytne v chladných měsících praktický prostor pro uschování rostlin, které jistě s láskou po zbytek roku opečováváte a jsou náchylné na zimu.
Poslouží vám jako teplé a útulné místo k odpočinku. Vaši duši po těžkém dnu jistě pohladí výhled do zahrady či okolní krajiny, odkud je možné sledovat rozmary počasí (padající kapky deště či vločky sněhu, poryvy větru nebo dopadající sluneční paprsky).
Pokud máte možnost pracovat z domova, věřte, že práce z pohodlného křesla zanořeného v zeleni zimní zahrady vás bude mnohem více bavit a určitě povede k vyšším výkonům.
Skleník poskytne prostor pro posezení s blízkými, které příjemná atmosféra dozajista nadchne.
 
Využijete-li do interiéru zimní zahrady materiály jako dřevo, kámen a sklo, budete se v něm cítit velmi dobře. Společně s doplňky (např. keramickými květináči či dekorativními textiliemi aplikovanými na pohodlném sedacím nábytku či polštářcích) dotvoříte tento unikátní prostor k vaší plné spokojenosti.
Zimní zahrada
Netradičním dekoračním prvkem části zimní zahrady může být i vertikální zahrada, která si získala velkou oblibu zejména v kancelářských prostorech, venkovních fasádách nebo obchodních centrech. Tento moderní typ zahrad je osvěžující, atraktivní a dodává interiéru klid. Jde o prostor na kolmé stěně, kde rostliny rostou převisle, vodorovně, i vzhůru. Záleží, jaké si k dekoraci zvolíme. Vertikální zahradu lze proto směle využít i v zimních zahradách.