Jak je to s trvalým pobytem – pravdou je, že zatímco v jiných zemích k mobilním objektům přistupují úředníci jako k jednomu z alternativních způsobů bydlení, u nás je stále toto řešení pro byrokratický aparát tvrdým oříškem. Abyste mohli požádat o nový občanský průkaz s adresou trvalého pobytu ve vaší mobilní dřevostavbě, musíte mít k dispozici platné stavební povolení (případně stavbu alespoň ohlásit.) Proběhne-li vše korektně, pak získáte evidenční číslo (nikoli popisné), a tedy i platnou adresu. Ta se může hodit i pro zasílání zboží z e-shopů přepravní službou, ale i pro klasické poštovní služby, jako je např. doručování doporučených zásilek do vlastních rukou.

zahradní pergola

Jak je to s životností – obyvatelé většiny zemí Evropy jsou zvyklí na stavební standardy klasického zdiva a cokoli se staví ze dřeva, přece jen budí určité obavy kvůli kratší životnosti. To je však relativní pojem, stačí podniknout exkurzi do zámoří a do Skandinávie, Běloruska, Litvy či Lotyšska, kde se dřevěné domy staví naprosto běžně, a jejich životnost přesahuje desítky let. Nevyžadují žádnou složitou údržbu, jsou zajištěné i proti požáru a dostatečně komfortní v každé roční době. Exkurzi můžete realizovat i u některých vzorových domů, např. Willerby Countrystyle Top mobilní domy, abyste si vytvořili jasný obraz o skutečné realitě.

růže na zahradě

Jak je to s životním stylem – současným trendem mnoha zejména mladých lidí je bydlení ve městě, kvůli pohodlí, snadnému dojíždění do zaměstnání a více pracovním příležitostem. Zdaleka to ovšem neznamená, že takový život, odtržený od pravé přirozenosti a kontaktu s přírodou sdílí všichni. Naopak se zvyšuje počet zájemců o alternativní (ale přirozený) životní styl, zdravé stravování, pohyb na čerstvém vzduchu a lepší vztahy jak mezi lidmi, tak i mezi člověkem a ostatními životními tvory.

Bydlení na venkově, zvláště pak v nízké dřevostavbě znamená bližší kontakt s energií a magnetickým polem Země, blízko na zahradu, mezi rostliny a živočichy. Je zkrátka rozdíl vyjít na terasu s hrnkem kávy a pozorovat západ Slunce mezi vzrostlými stromy, než jej sledovat z balkonu, s výhledem na protější panelák.