Bohatství a peníze nejsou jedno a totéž, i když většina lidí tento názor zastává po většinu svého života.  Penězi se dá změřit spousta věcí, ale rozhodně to není jediné měřítko v životě. Bohatí nejsme jenom penězi, ale vším, co prožíváme a s kým to sdílíme a někdy také dojdeme k tomu, že co pro nás bylo bohatství, jsou vlastně jen „obyčejné“ peníze.
Peníze jako takové jsou naší součástí a patří neodmyslitelně a neoddělitelně k našemu životu, i když během žití samotného náš pohled na ně dostává jiný rozměr a přikládáme jim i jinou váhu.
koule z mincí.jpg
Ten, kdo chce vyniknout, předběhnout ostatní a mít dostatečné množství peněz na spokojený a šťastný život, by se měl ve své profesi plně uplatnit, aby se cítil dobře a spokojeně a peníze užíval k radosti své a svých nejbližších. Pokud se chcete plně věnovat něčemu, co vás zcela naplňuje a vnitřně obohacuje, chcete např., aby váš koníček byl i vaší prací, možná právě peníze budu příčinou toho, že tato vysněná cesta vám úplně nevyjde podle představ. Ne každému se podaří si vydělávat svou zálibou dostatek financí na uspokojení všech životních potřeb. Stát se také může přesný opak, naberete ten správný směr, bude se vám dařit po stránce profesní i finanční, ale bude to na úkor osobního života a vztahů se svými nejbližšími, na které díky časové zaneprázdněnosti nebudete mít dostatek času ani síly. Vše má svoje pro a proti a je dobře mít stanovené priority, zda jsou opravdu peníze tím nejdůležitějším, tím, co je pro vás na prvním místě i za cenu toho, že jim naprosto vše podřídíte.
ruce manželů.jpg
Tak jako všechno ostatní, i v otázce peněz by měla panovat jakási rovnováha. Za peníze si jistě pořídíte spoustu krásných věcí, které život zpříjemňují a usnadňují, kterými můžete dělat radost svým drahým, ale měly by být vaším sluhou, ne pánem. Mějte na paměti že „Za peníze si štěstí nekoupíš.“