Nikomu trocha sebevědomí neuškodí. Někdo se s ním přirozeně narodí, ale mnoho z nás jej ne a ne najít. Nedostatek sebevědomí klíčí v první řadě v nedostatečné lásce k sobě samému. A sebevědomá žena je u mužů také mnohem více přitažlivá. Nechte se tedy inspirovat těmito pár triky, protože sebevědomí je jeden krok ke spokojenému a svobodnému životu.

podnikatelka

1.       Zpívejte si
Zpěv je všelék na všechno. Zbavuje stresu, vyplavuje emoce a povzbuzuje dobrou náladu. Člověk, který se nestydí zpívat kdekoli a před kýmkoli, nemá se sebevědomím velké problémy. Nemějte je ani vy. Oprostěte se od všech důvodů, proč ne, od všech předsudků, od toho, co si druzí pomyslí. Zpívejte! Nandejte jim to!

2.       Ruce z kapes
Většina stydlivých lidí neví co s rukama. Většina je proto strká do kapes a nedá se říct, že by dělala dobře. Ruce z kapes hned teď!

3.       Mějte svůj styl
Vidíte na někom populárním něco hezkého, a ačkoli se vám to zrovna moc nelíbí, jdete si to koupit, protože tím budete víc oblíbená? Hloupost! Každý je jedinečný! Lidi, kteří jsou na vrcholu, nejsou výjimeční kvůli zrovna té, či oné věci. Jsou výjimeční, protože nehledí na ostatní, ale mají styl, jaký se jim líbí.

útes

4.       Oblečte si oblečení, v němž si připadáte dobře.
Také si schováváte lepší kousky na výjimečné příležitosti? Tento svetr si oblečete, až přijde vaše sestra, aby neřekla, že chodíte, jako hastrmani. Tyto boty si nevezmete do města, aby vydržely čisté na večeři se šéfem. Nikdo není důležitější, než vy! Ten jediný, před kým si musíte připadat dobře, jste vy sami. Co je vám do ostatních!

5.       Uvolněte se
Stres a křečovité pózy při komunikaci s někým, kdo je z nějakého důvodu něco více, než mi, jsou natolik nepříjemné, že jsme kvůli tomu schopni vynechat i věci, na které jsme se těšili. Představte si, že vy jste ten hlavní na světě a že všichni ostatní jasu jen vaším odrazem. Že ve skutečnosti, celý vesmír tvoříte jenom vy a vás samých se přece nemusíte bát.

6.       Nebojte se dívat lidem do očí
Jeden z nejhorších problémů stydlivých a méně průbojných lidí je oční kontakt. Toužíte si na srazu s kamarádkami připadat in a oblíbená, ale dopadne to stejně, jako vždycky, budete jenom pátým kolem u vozu. Čím to je, že ony jsou tak oblíbené a otáčí se po nich kluci? Jeden z důvodů je, že se nebojí dívat do očí, ať mluví o příjemných, či méně příjemných věcech.

7.       Dělejte si ze sebe srandu
Ten kdo chce mít zdravé sebevědomí, nepřežije bez trochy sebe humoru.

8.       Narovnejte se
Hlavu vzhůru a narovnat záda! Propadlé tělo sebevědomí přímo odpuzuje.

9.       Mějte se rádi takoví, jací jste.
Víte, že i ta nejvíc in holka má pupínek na nose, modrák na koleni a předkus? Taky se občas zakoktá a někdy se přihlouple směje? Receptem je přijmout všechny svoje chyby, teprve ony z vás dělají jedinečnou bytost, která je nezaměnitelná.

radost

10.   Žijte bez výčitek
Měla jsi už dávno začít sportovat. Měla jsi napsat článek místo lelkování na balkóně. Tvůj život je na nic, nic nedotáhneš do konce. No a co?! Proč pořád musíme spadat do nějakých osnov? Co ej tak špatného na tom, že jednou poslechneme někoho jiného, než naše povinnosti? Nemůžeme za svoje minulé chyby, děláme, odvádíme tu nejlepší práci, když se to tak nemusí zdát. Výčitky jsou natolik běžné na pořádku dne, že už nás ani nenapadne, že život bez nich je mnohem jednoduší. Přestaňte se trestat a osvoboďte se od povinností. Žijte tady a teď a dělejte to poctivě a mějte se rádi za to, že to dokážete.