Všude se na nás stále valí pojem životní styl. A přemýšleli jste někdy nad tím, co tento pojem vlastně znamená a co do něj vlastně vše patří?

Pořád slýcháváme ten tvůj životní styl tě jednou zabije, nebo zkus zlepšit svůj životní styl, ale co toto spojení dvou slov vlastně znamená? Je to styl, který vedeme během našeho života. Jsou to každodenní činnosti v oblasti práce, sportu, ale i stravy nebo volného času. Podle toho se pak hodnotí, zda se jedná o zdravý životní styl nebo nezdravý životní styl. 

cvičení

Pokud bychom se bavili o zdravém životním stylu, tak takovým stylem žije člověk, který si nejen udržuje vhodnou tělesnou hmotnost v rámci BMI, pravidelně sportuje nebo dochází do fitness, jí zdravou stravu, vyhýbá se stresovým situacím, nekouří a nepije alkohol. Že to zní trochu nerealisticky. Věřte, že opravdu takoví lidé jsou a jsou na svůj styl života náležitě pyšní.

BMI

Ve výčtu zdravého stylu jsme uvedli zkratku BMI. Pro ty, co nevědí, o co se jedná, tak je to zkratka slov Body mass index. Jedná se tedy o výpočet indexu. vzorec pro výpočet je váha v kilogramech děleno výška v metrech. Dle toho, jaká hodnota Vám vyjde zjistíte, jak jste na tom s váhou. Hodnota pod 20 je podváha, 20-24.9 je normální váha. Hodnota 25-29.9 je nadváha, hodnota 30-34.9 je nadváha I. stupně, hodnota 35-39.9. je nadváha II. stupně a hodnota nad 40 je nadváha III. stupně. Jak jste na tom vy? 

jizda na kole

Cvičení

I cvičení patří do zdravého životního stylu. A neznamená to, že musí každý den trčet 3 hodiny ve fitku. Patří zde i třeba svižná procházka do práce nebo pokud do auta místo autem jedete na kole. I procházky patří do zdravého životního stylu. Nejen děláte něco pro sebe, ale třeba procházka v přírodě je balzám na duši. Zdravým životním stylem přispíváte nejen k dobré kondici, ale hlavně k tomu, aby Vaše tělo bylo odolné proti nemocem.