Chcete prožít zajímavou, dobrodružnou, atraktivní, akční a zároveň levnou dovolenou? Hledáte zemi, kde je možné vyrazit kdykoli takzvaně naslepo a bez velkých příprav? Tak to byste mohli zkusit třeba dovolenou v Rumunsku. Jedná se o místo, které rozhodně stojí za to navštívit. Než si o této zajímavé zemi něco řekneme, pojďme se podívat na mýty, které o této zemi panují. Hlavní mýtus je, že v Rumunsku žijí jenom Cikáni.
zámek středověký
Další je, že Vás tam okradou, zabijí, znásilní. Zabít, okrást, znásilnit Vás v Rumunsku určitě mohou, ale to mohou kdekoli jinde. Další mýtus je, že se jedná o zaostalou zemi, kde nenajdete komfort, na který byste byli zvyklí. Opravdu už pominuly doby, kdy jste zde nacházeli jen prázdné obchody, rozbité cesty a setkávali jste se s otravnými místními obyvateli, kteří žádali peníze na přilepšenou.

rumunsko hory

Proč navštívit Rumunsko
A nyní se pojďme podívat na důvody, proč tuto zemi navštívit. Jednak si stále zachovává svou nedotčenost. Najdete zde překrásné možnosti jako krásné hory, jezera, hrady, kláštery, vesnice, ve kterých jakoby se zastavil čas. Jedná se o zemi, která je snadno dostupná i vlakem či autobusem. Je to ideální místo pro dobrodružné povahy, vždyť je to země Drákuly. Pokud Vás zajímá upíří turistika, určitě se zaměřte na Transylvánii. Věřte tomu, že toto místo zavání dobrodružstvím, tajemnem a romantikou. Jedná se o kraj nádherných hor, temných lesů, prastarých hradů, pověstí a folklóru.
peles hrad

Do Rumunska se nejezdí kvůli Drákulovi, výše uvedená upíří turistika je jen okrajovou záležitostí, i když je pravda, že román Stokera o Drákulovi určitě oblibě této lokalitě přispěl. Do Rumunska jezdí lidé hlavně kvůli hor. Nachází se zde celá řada nedotčených pohoří, horských jezer, jeskyní a stezek, kde nepotkáte ani nohu. Je to příjemný kontrast s turisticky přeexponovanými destinacemi třeba v Rakouských alpách.