Jde o fyzicky i logicky náročný druh zábavy, který se v poslední době stává více a více oblíbeným. Pokud však milujete tajenky, dobrodružství a zábavnou spolupráci v kolektivu – je pro Vás „únikovka“ jako stvořená.

nouzový východ

V čem hra vlastně spočívá?

Jedná se o hru ve skupině, která má obvykle 2 – 6 členů. Všichni budete zavřeni do místnosti a máte (zpravidla) 60 minut na to, abyste se dostali ven. Za pomoci logických a občas i snadných fyzických schopností musíte přijít za způsob, jak se dostat z místnosti.

Každopádně nejde jen o to, abyste našli jeden klíč, a tím hra končí. „Cesta za svobodou“ obvykle obsahuje několik tajenek a úkolů, které musíte splnit. Zde je však další háček! Jednotlivé úkoly nemáte nikde vyloženě napsané, opět na všechno musíte přijít sami. A to je na tom ta zábava, ne?

Osvědčenou metodou je zvedání všech pohyblivých věcí, otevírání všech možných skříněk a šuplíků, abyste něco našli. Když si však nevíte rady, můžete personál požádat o nápovědu pomocí vysílačky, kterou pro tyto případy obdržíte před vstupem do místnosti.

Praktické informace

Hra se platí převážně za místnost, v některých případech ale bývá cena vypočtena dle počtu hráčů. Cena se pohybuje mezi 500 – 1 500 Kč. Záleží hlavně na obtížnosti a tématu příběhu hry.

Témata her jsou různá. Mohou být únikové hry hororové, sci-fi, dobrodružné, pohádkové atd. Škála výběru je opravdu rozsáhlá. Záleží tedy jen na Vás, který druh upřednostníte.
chaoz na stole

Únikové místnosti jsou téměř po celé republice a každým rokem se rozšiřují. Nejvíce jich však můžeme naleznout v Praze.

Klaustrofobici mohou risknout, zda touha po dobrodružství bude silnější než strach z uzavřených prostor – nebojte, vždy je v místnosti nouzové tlačítko, díky kterému Vás personál pustí ven, pokud by Vám prostředí nedělalo psychicky dobře.

Pokud jste na víkend neměli žádné plány, tak věřím, že teď máte jasno. Příjemnou zábavu!