Jednou za čas si zaplavat v bazénu rozhodně ničemu nevadí. Koneckonců, jedná se o po všech stránkách chvalitebnou činnost. Nejenže se trochu zchladíte, ale také si můžete trochu zlepšit kondici, případně posílit svalstvo na rukou a na zádech. Ne vždy je však voda ke koupání vhodná. Teď není řeč o její kvalitě, ale spíše o její teplotě. I když byla poslední léta hodně horká, ne vždy byla voda vhodná pro svou teplotu ke koupání. To se dá ale jednoduše napravit. Stačí si pořídit poměrně levnou solární plachtu a budete mít po starostech.
chůze v bazénu

Je cenově dostupná

Ohřát vodu v bazénu lze v současnosti třemi způsoby. Můžete prostě čekat na to, až zas bude teplo, což ale nejspíše nechcete. Také je možné pořídit si do bazénu speciální ohřívač, který ale není zrovna laciný a jeho provoz také není levný. Navíc, čím větší vodní plochu máte, tím více budete platit. Rozumným kompromisem tedy zůstává solární plachta, která není jednak drahá, jednak je poměrně efektivní. Samozřejmě, už z názvu je patrné, že nejlépe funguje, když svítí sluníčko, ale dokáže ohřát vodu i když je pod mrakem. Samozřejmě pouze omezeným způsobem.
žebřík v bazénu

Ochrana před nečistotami

Solární plachtu si můžete pořídit v mnoha rozměrových variantách. Jsou navrženy hlavně na kruhové typy bazénů. Co se týče barvy, záleží pouze na vašem vkusu. Na funkci nemá tento parametr žádný vliv. Nemusíte si tak pořizovat plachtu v černé barvě jen proto, že by snad byla efektivnější. Nebude. Samotná plachta navíc nemusí sloužit pouze k ohřátí vody, ale i jako ochrana před napadaným listím a dalšími nečistotami, které běžně do bazénu zanáší vítr. Tyto nečistoty s sebou nesou celou řadu bakterií, které by se mohly v bazénu začít množit a tím vodu znečišťovat. Proto je vhodné mít plachtu nataženou minimálně v nočních hodinách. Manipulace s ní je velice jednoduchá, takže by to neměl být žádný velký problém.