Moderátor Vás kouzelník je tou nejlepší volbou, kterou zajistíte hladký průběh jakékoliv větší akce, bez ohledu na to, zda to jsou něčí narozeniny, oslava, školní akademie, taneční soutěže, dětský den, firemní akce, různé vystoupení nebo celovečerní programy.

Moderátor

Mít tedy skvělého řečníka je opravdu základem. Moderátor po celou dobu akce bude všechny zúčastněné informovat o jejím kompletním programu, co bude předcházet a co je čeká. Kdy jsou jaké pauzy a tak dále. Takhle si člověk řekne, že je to brnkačka, ale nemyslete si. Moderátoři musí umět promptně reagovat na všechny situace, které se na dané akci mohou vyskytnout, ač jsou třeba neplánované a nejsou na ně zrovna připraveni. Nesmí nikoho vyplašit, a pokud se nejedná o nic důležitého, tak zúčastněné zbytečně nestresovat a nad tou věcí se prostě jen povznést. Moderátor musí mít tedy velice bohatou slovní zásobu, musí umět řečnit a hlavně pobavit, a to jak děti, tak dospělé.

Jeho základní rolí je uvádění toho, co zrovna přijde, dále komentování toho, co zrovna probíhá. Musí umět zúčastnění hezky přivítat a mile se s nimi rozloučit. Neměl by poukazovat na případné nedostatky a naopak vyzdvihovat všechny klady dané akce. Rozhodně by měl daný moderátor mít nějaké znalosti o pořádané akci a oblasti, na kterou je akce zaměřená. Tomu samozřejmě předchází jeho individuální příprava doma, kterou by neměl nikdy podcenit.

Mikrofon

Ani výběr vhodného moderátora není jen tak. Neberte to tedy na lehkou váhu a opravdu důkladně si pročtěte recenze, jejich zkušenosti a až na základě toho se finálně rozhodněte. Není totiž moderátor jako moderátor. Je to povolání, které se nejde jen tak naučit z knih, tím se člověk musí pravdu tvrdě propracovat. Je to vhodné hlavně pro komunikativní lidi, které právě mají rádi kontakt s dalšími lidmi. Pokud se tedy ve vašem okolí rýsuje nějaká velká událost, tak si vzpomeňte na tento článek.