Když se řekne pH do bazénu, většina lidí si vybaví pojmy, jako je zásaditý, kyselý. Málokdo rozumí tomu, co tato zkratka vůbec symbolizuje a vyjadřuje. To naštěstí vědět nemusíme, pokud se bavíme o bazénové vodě. Pro nás je důležité vědět pouze to, jaká hodnota je vlastně ideální. Neméně důležité je pravidelné hlídání a kontrolování této hodnoty, protože dokáže ovlivnit víc, než si myslíme.

bazény

Myslete na své zdraví

Příliš zásaditá nebo naopak příliš kyselá voda může udělat opravdovou neplechu, a to nejenom co se týká poškození bazénu samotného, ale také co se týče lidského zdraví. Příliš kyselé prostředí může nepříznivě ovlivňovat tělní sliznice. Je tedy dobré provádět pravidelné revize už jen z důvodu zachování zdraví, ať už vašeho, tak vašich dětí. Myslete proto na pravidelné revize a mějte na paměti, že jakékoliv výkyvy je třeba řešit okamžitě. Jak?

Přípravky, které vám ihned pomohou

Samozřejmě, že existuje celá řada přípravků, které se dokážou z dlouhodobého hlediska postarat o dosažení optimálních hodnot. My se však nyní budete zabývat přípravkami, které vám jsou schopné pomoci do několika minut. Pokud například zjistíte, že hodnota je příliš kyselá, je potřeba použít takzvaný přípravek pH plus, která prakticky okamžitě zvýší tuto hladinu a stabilizuje ji. V opačném případě použijeme přípravek na snižování. Určitě je vám jasné, že byste těmito přípravky měli disponovat a mít je neustále po ruce. Nikdy nevíte, kdy vás nemile překvapí revize, a kdy je budete potřebovat.

vysavače

  • Okamžité snížení nebo zvýšení hodnoty pH tak, aby bylo dosažené ideální hodnoty
  • Příliš kyselé či zásadité parametry mohou poškozovat nejenom váš bazén, ale hlavně zdraví vás, a i vašich dětí
  • Okamžitý účinek zajistí to, že se hladiny vyrovnají do několika málo minut, díky čemuž předejdete případným škodám vzniklým z prodlení