Pamatuji si, když jsem začala chodit do kroužku informační technologie. Ze začátku to bylo opravdu dokonalé. Všechno bylo jednoduché. Navíc se musím přiznat, že v začátku mi všechno přišlo tak jednoduché, že jsem si řekla, že tam asi chodit nebudu. První asi tři měsíce jsme se učili velmi jednoduše. Myslela jsem si, že se to asi někdy zlepší. Ale bohužel ne. Asi další tři dva tři měsíce všechno bylo jednoduché. Nevěděla jsem, co mám dělat. A tak jsem si řekla, že si k tomu asi něco přidám. Asi informatiku, ale taky informační technologie takové složité, které se vyučují na vysoké škole. Taky jsem k tomu chtěla matematiku.

IT je velmi zajímavá.

A víte proč? Protože matematika informační technologie jsou si velmi blízko. Řekla jsem si, že když budu rozumět matematice, tak pochopím lépe informační techniku. A taky analytika, ta mi taky strašně baví. A abych to jenom zkrátila, tak musím říct, že mě velmi baví pracovat s čísly. A proto počítání taky byl dlouho můj koníček. 

IT je skvělá práce pro všechny.

Analytika a informační technologie má velmi blízko k číslům. A proto jsem si řekla, že bude nejlepší, když se budu věnovat tomu, co mě baví a těší mě. A to už právě počítače a informatika. Taky jsem se podívala na vývoj jedné aplikace. Bylo to velmi zajímavé, ale i složité. Teď sice nemohu říkat, co to přesně bylo, je to ještě tajné, ale je to informační technologie, která stojí za to. A taky navíc informační technologie, která vám jistě usnadní život, děti to budou milovat. A vy jako rodiče tak taky. Protože moje návrhy na informační techniku jsou takové, že právě každého baví. Měla jsem na to mnoho průzkumů, takže vím, o co lidé, a hlavně děti mají zájem. Všichni chtějí něco, co se naučí formou hry. A já s nimi souhlasím. Práce hrou nebo učení hrou je podle mě ta nejlepší vyučující metoda vůbec. A myslím, že dětem se všechno bude líbit.