Ženy s menstruací musí fungovat velkou část svého života, někdy ale přijde menstruační krvácení opravdu v nevhodnou dobu. Jak to můžete zvrátit? 

Potřebujete nutně oddálit menstruaci? Jaké triky vám s tím pomohou? Tohle zkuste! 

I když máte pravidelnou menstruaci, všechno si v životě prostě do detailů naplánovat nelze. Někdy se tak stane, že má žena odjet na dovolenou, má se jít koupat, má odjet na víkend na chatu a do toho jí připadá začátek menstruace. Jenže menstruace na dovolené je zcela jasně nežádoucí, koupat se sice s tamponem dá, ale zase můžete riskovat nepříjemnou infekci a je to i značně obtěžující. Pokud si jako žena chcete užít dovolenou a chvíle u vody naplno, určitě nechcete myslet na to, že máte své dny. Zvláště pak, pokud trpíte bolestivou menstruací. I když vám chce plány krvácení zkřížit, nezoufejte. Je řada možností, jak můžete menstruaci oddálit. 

jak posunout menstruaci

Berete antikoncepci? Problém je vyřešen! 

Pokud užíváte antikoncepci, máte to v podstatě vyřešené hned. Ženy, které užívají pravidelně hormonální antikoncepci, si mohou menstruaci posunout, jak potřebují. Je to snadné, neuděláte si žádnou sedmidenní pauzu, a jakmile doberete jedno plato prášků, nasadíte si ihned v návaznosti na to další. Menstruace v tom případě nepřijde, protože antikoncepce tomu zabrání a tělo bude pod vlivem hormonů. Tímto způsobem je možné menstruaci oddalovat klidně vícekrát, takže celé léto můžete být v pohodě. U zdravé ženy je to naprosto v pořádku a nic tím rozhodně neriskujete. Po dobrání léků si pak jen zase uděláte klasickou sedmidenní pauzu a menstruace přijde a zase vše zajede do starých kolejí. 

Ženy, které neberou antikoncepci, si mohou nechat od gynekologa napsat léky, které rovněž způsobí oddálení menstruace. Léky se ale musí začít brát dopředu, před nástupem menstruace a nejsou bohužel stoprocentní. Každé tělo na ně reaguje jinak, je tedy možné, že i přes to, že je začnete brát, budete slabou menstruaci mít. 

zkuste citron

Citronová kůra 

Ono to jde ale i bez prášků. Pokud se rozhodnete vykašlat na hormony a zkusíte to přírodně, můžete také uspět. Doporučuje se v tomto případě citron. Několik dní před začátkem menstruace najeďte na citronovou kúru. Každý den vypijte šťávu z jednoho citronu minimálně, samozřejmě, že můžete citron zředit s vodou. Citronová šťáva opravdu funguje, ale opravdu to musíte vydržet po dobu několika dní. 

Jak vidíte, i když se vám bude snažit příroda zkazit plány, můžete ji obejít.