Není nic lepšího, než když člověk pořídí vše potřebné na jednom místě. Nemusí se tak zbytečně zatěžovat pátráním a sháněním těch pravých věcí a může se rovnou pustit do samotného klíčení semínek a získat tak velkou zásobu chutných výhonků bohatých na vitamíny.
A právě k tomu se vám bude skvěle hodit sada na klíčení, kterou tvoří vhodná nádoba na klíčení spolu s nezbytnými semínky. Zatímco speciální nádobu na klíčení můžete případně nahradit provizorní zavařovací sklenicí anebo nějakou plastovou miskou, tak bez semínek se rozhodně neobejdete.

vojtěšška

Kupte vše potřebné najednou a ušetříte si starosti
Nicméně koupit si praktickou sadu na klíčení je pro vás výhodné a ušetříte tak nejen čas, ale i peníze. Se speciální nádobou na klíčení, ať už jde o misku na nakličování anebo o speciální sklenici na klíčení, je taková práce radost a nemusíte se zbytečně zdržovat při prolévání semínek vodou, celý proces můžete dělat rychle a automaticky. Díky integrovanému sítku s ideální velikostí oček vám při prolévání vodou žádná semínka neodplavou do kanálu, kde ovšem naopak skončí vše, o co v nádobě na klíčení nestojíte.

Navíc, pokud jde konkrétně o misky na klíčení, tak ty můžete stohovat. V sadě jsou tři misky, ale můžete si klidně dokoupit i další, a na každé misce tak můžete snadno pěstovat jiný druh anebo jinak staré klíčící rostlinky, ovšem prolévat vodou je budete díky chytrému stohovacímu systému naráz. Při pěstování mnoha druhů rostlin tak výrazně ušetříte na spotřebě vody.

řeřicha setá

Nabídka druhů rostlin uspokojí i náročné pěstitele
A pokud jde o samotná semínka, tak tady máte opravdu na výběr. K dispozici je vám hned několik druhů osvědčených rostlin, na jejichž výhoncích si opravdu pochutnáte. Takže ať už preferujete sladké anebo pikantní chutě, ať už hledáte velké a křupavé anebo naopak menší klíčky či dokonce zajímavé barvy, tak máte z čeho vybírat!