Bez komunikace to nepůjde – samotný sexuální akt probíhá v podstatě neverbálně, obvykle nejsme schopni v průběhu maximálního vzrušení vydávat souvislé věty a srozumitelně artikulovat, pouze smyslně vzdychat, což zdánlivě vyvolává dojem, že jde o ryze fyzickou záležitost, ale to není zdaleka pravda. Pohlavní styk je ve skutečnosti ten nejlepší a nejvýkonnější zdroj informací, které čerpáme od partnera jak svými smysly, tak i mimosmyslově. Jestliže panuje mezi dvěma osobnostmi skutečná důvěra, a jsou-li oba natolik zralí, že vnímají kvality toho druhého, může se stát sex nejkrásnějším zážitkem, jaký známe.

nahá dívka, ležící na zádech

Sex bez předsudků – největší brzdou v sexu nejsou tělesné handicapy ani horší fyzická kondice, to se dá snadno překonat či obejít, ale skutečným problémem jsou předsudky. V mysli zakotvená schémata, že tohle je dobře, tohle je špatně, tohle se může, a tohle už ne. Zapomeňte na předsudky a uvědomte si, že cílem je dovést partnera k orgasmickému vyvrcholení, ke slastné rozkoši, působit mu jen to nejlepší, co v nás je, a zároveň vyhovět jeho tajným přáním.

dívka na pohovce

Svět předsudků je skutečně zamotaný a jsou to mnohdy až komické situace. Např. si o sobě žena myslí, že je příliš „při těle“, a že nemůže nikoho vzrušovat, a přitom je mnoho těch, co by za takovou partnerku dali kdoví, co, aby mohli sledovat její velká ňadra, objemné pozadí a krásný obličej. Někomu zas vyhovuje pohled na menší prsy, někomu se líbí dívky s dlouhými rovnými vlasy, jiného vzrušují třeba kratší sestřihy či kudrliny. A co se týče tělesných partií, tam je to vůbec zajímavé – jsou muži, co je vzruší už jen pouhý pohled na obličej, někoho neuvěřitelně dráždí ženský pupík, a někdo si dokonce libuje v olizování prstů a paty na chodidlech a vzrušuje jej i jejich vůně.

Odhoďte tedy všechny falešné představy a stud, který je mnohdy zafixován v mysli díky výchově a tzv. „dědičnému hříchu“, a uvědomte si, že skutečná láska nemá žádné hranice a s předsudky nemá nic společného.