Film s názvem „Kulový blesk“ určitě dobře znáte, možná si vybavíte i jistou pasáž, kde se Dr. Radosta alias Rudolf Hrušínský zmiňuje o úrazech. Zdeněk Svěrák se mu sice snaží oponovat a upřednostnit jeho sběratelskou vášeň, nicméně to nic nemění na faktu, že k úrazům při stěhování v Praze 4 dochází poměrně běžně. Jestliže si však najmete zkušenou a spolehlivou firmu, můžete těmto nepříjemnostem být ušetřeni.

ložnice před stěhováním

Čeho vás ušetří stěhovací firma

Podvrtnutý kotník – netrénovaní lidé mohou po přenášení těžkých břemen, zvláště v nevhodné obuvi, skončit na ortopedii. Úrazy kotníku nejsou ničím výjimečným, vznikají hlavně u kluzkého terénu před domem, na kluzkém schodišti, při nakládání břemen do vozidla či prudkém zvedání ze země se zátěží. Přenechejte raději tyto obtížné stěhovací operace profesionálům, kteří jsou na ně připraveni.

vybavení obývacího pokoje

Zlomenina kůstek chodidla – chodidlo je úžasný přírodní výtvor, skládá se z celkem 26 drobných kůstek. Když vám však na nohu spadne skříň, postel, psací stůl či komoda plná věcí, jak to asi může skončit? Podotýkáme, že zlomeniny kůstek chodidla bývají velmi bolestivé a obtížně se hojí, mnohdy i s trvalými následky.

Houser – ve filmu „Ten svetr si nesvlíkej“ Petr Nárožný perfektně divákům předvede, jak nepříjemné je mít „housera“. Svépomocné stěhování se vám o zánět sedacího nervu může důkladně postarat a vy pak budete závislí na lékařské péči v některém z lázeňských zařízení, namísto abyste trávili dovolenou někde u moře.

Natažené vazy v koleni – kolena nesmírně trpí při zvedání břemen, své o tom ví např. vrcholoví vzpěrači. Nejste-li trénované „těžké váhy“, nechte raději těžší věci na profesionálech a neriskujte natažené vazy, které vyžadují mnohatýdenní pracovní neschopnost.

Kýla – i toto se bohužel stává a v některých případech vyžaduje kýla chirurgický zákrok.

Zápal plic – kdo to přežene a v průběhu přenášení věcí se nachladí, nevhodně se obléká a oslabí svůj imunitní systém, může riskovat i zápal plic, a to není žádná legrace. Od toho jsou tu stěhovací firmy, aby většinu té nejobtížnější pracovní fáze přenesli na svá bedra a těchto závažných komplikací vás ušetřili.